طرح حمایتی بنیاد برکت ازطرح های دانش بینان، مراکز رشد و شتابدهنده ها

با توجه به نام‌گذاری سال 1401 به عنوان «سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» از سوی رهبر معظم انقلاب، امسال بنیاد برکت به شکل ویژه حامی شرکت‌ها و طرح‌های دانش‌بنیان در سراسر کشور و بالاخص استان فارس خواهد بود و با عزم جدی و حمایت‌های گسترده‌تر از تولید دانش‌بنیان، دانش‌محور، نوآورانه و فن‌آورانه، شتابدهنده ها خواهد داشت .

بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته و سند حمایتی بنیاد برکت و حبس دستور مدیرعامل بنیاد برکت جناب آقای دکتر ترکمانه، شاخص اصلی حمایت از این واحدهای دانش‌بنیان، گسترش تولید و اشتغال‌زایی است.

اقدامات بنیاد برکت در حوزه دانش‌بنیان براساس آمار و ارقام تا پایان سال گذشته ( سال 1400 ) یک‌هزار و 100 طرح اشتغال‌زایی در حوزه دانش‌بنیان راه‌اندازی کرده است. عمده طرح‌های دانش‌بنیان مورد حمایت این بنیاد مربوط به استان‌های کم برخوردار و محروم کشور می باشد.

بنیاد برکت در سال 1401 نیز با هدف افزایش تولید و اشتغال‌زایی، برنامه‌های ویژه‌ای را برای حمایت و پشتیبانی از شرکت‌ها و طرح‌های دانش‌بنیان تدارک دیده است و از طرح‌های دانش‌بنیان/ دانش محور  که اشتغال‌زایی به دنبال داشته باشد حمایت ویژه خواهد کرد.

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره ) با همکاری پارک های علم و فن آوری، مراکز رشد دانشگاهی و شتابدهنده ها با رویکرد حمایت و پشتیبانی از شرکت های دانش بینان؛ همسو با حوزه های صنعتی ، آموزشی ، خدماتی و کشاورزی قصد شناسایی و حمایت و برطرف نمودن مشکلات اجرایی تجاری سازی و انتقال تولیدات و خدمات این دسته از شرکتها و موسسات به بازار می باشد .

شرکت های دانش بینان و دانش محور با داشتن حداقل ضوابط و مدارک مصوب شرکت های دانش بینان/ مراکز رشد / شتابدهندهای طرف تفاهم بنیاد برکت و با ارائه محصول اولیه در بازار خود میتوانند از این فرصت بی نظیر در قالب های حمایت های تسهیلاتی، مشارکتی و … استفاده نمایند.

طرح های حماتی بنیاد برکت در چهار حوزه تسهیلات خرد ، تسهیلات متوسط ، تسهیلات کلان و مشارکت ( سهام داری )  تقسیم بندی می گردد .

1- طرح تسهیلات خرد : 
این طرح شامل کلیه طرح های خدماتی / کشاورزی / صنعتی می باشد و تا سقف 1.000 میلیون ریال می باشد و و از طریق تامین منابع تبصره 16و 18 با بازپرداخت 5 ساله می باشد.

2- طرح تسهیلات متوسط : 
این طرح شامل کلیه طرح های خدماتی / کشاورزی / صنعتی می باشد و تا سقف 5.000 میلیون ریال می باشد و از طریق تامین منابع تبصره 16 و 18 با بازپرداخت 5 ساله می باشد

3- طرح تسهیلات کلان: 
این طرح شامل کلیه طرح های خدماتی / کشاورزی / صنعتی می باشد و تسهیلات بالای 5.000 میلیون ریال تا سقف 1.000.000 میلیون ریال و طریق تامین منابع تبصره 16 و 18 با بازپرداخت 5 ساله می باشد .

4- مشارکت ( سهام داری )
این طرح شامل کلیه طرح های خدماتی / کشاورزی / صنعتی می باشد و حداکثر با 49 درصد سهام طرح مورد توافق و مدت فعالیت سهام داری 3 – 5 ساله با مراکز مورد تایید خود اقدام می کند .

تمامی متقاضیان گرامی پس از ثبت نام اولیه ، منتظر تماس همکاران گرامی از طرف تسهیلگران بنیاد برکت و یا شرکت های دانش بینان/ مراکز رشد / شتابدهندهای خود طی مدت زمان حداکثر یک هفته ای باشند و در صورت عدم تماس در قسمت نظرات نسبت به پیگیری درخواست خود اقدام نمایند .

معیارهای اولیه جهت ورود کارشناسان و تسهیلگران بنیاد برکت  :

1- متقاضیان حقیقی و حقوقی حداقل یک واحد از محصول یا خدمت خود را به فروش رسانده باشد و یا با حمایت طرح های اجتماع محور بنیاد برکت به فروش برساند، بدین ترتیب از متقاضیان حقیقی و حقوقی که در مرحله تحقیق و توسعه یا فروش دانش می باشند حمایت نخواهد شد.

2-  سطح آمادگی فناوری شرکت های دانش بنیان (TRL) شرکت، حداقل در سطح 5 TRL ( دستیابی به نمونه آزمایشگاهی محصول که تحت شرایط محیطی نزدیک به محیط واقعی (آزمایشگاهی/شبیهسازی شده) به درستی عمل می‌کند ) باشد.

3- افراد کلیدی طرح، سوابق و تجربه مرتبط با موضوع طرح داشته باشند.

4- مجوزها و استاندارد‌های مورد نیاز کسب و کار مورد نظر ، اخذ شده باشد.

  • طرح هایی که در مراحل بعد قصد و امکان مشارکت با بنیاد را در حوزه تأمین نهاده و مشارکت های اقتصادی دارند، از اولویت برخوردار می باشند.

 

لطفا جهت پیش ثبت نام، تکمیل فرآیند و برگزاری جلسات مشاوره و اهلیت سنجی؛ اطلاعات خواسته شده در لینک زیر را با دقت کامل و صحت آن، تکمیل و ارسال نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *